poniedziałek, 12 stycznia 2015

Pytania do Eksperta- Prestiż 2015 !

Prestiż- styczeń 2015 a w nim pytania do naszego Eksperta.

Zapraszamy!

Panie doktorze, jak zapobiec krostkom, które pojawiają się po depilacji, szczególnie w miejscach intymnych. Czy jest to normalna reakcja skóry? I czy można temu jakoś zaradzić? Nie ukrywam, że jest to dla mnie problem.

Występujące bezpośrednio po depilacji mechanicznej zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk okołomieszkowy to naturalny odczyn skóry po bodźcu termicznym. Występuje miejscowo i znika po upływie kilku godzin. Jeśli taki stan utrzymuje się dłużej, może wystąpić stan zapalny połączony z sączącymi się wykwitami, miejscowym podrażnieniem i bolesnością skóry. Przyczyną takiego stanu może być nieodpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu lub zła pielęgnacja po zabiegu. Przed zabiegiem należy stosować specjalne preparaty dezynfekujące skórę a po zabiegu łagodzące podrażnienie i zabezpieczające skórę przed zakażeniami. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać basenu i sauny. Przyczyną powstawania krost są także wrastające włosy. Osłabione depilacją mają utrudniony proces przebicia się przez naskórek w wyniku czego wywołują podrażnienie i w konsekwencji powstawanie stanu zapalnego okołomieszkowego, który często wiąże się z ryzykiem powstawania blizn. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest trwałe usunięcie owłosienia. Lasery diodowe np. Vectus, trwale niszczą mieszki włosowe. W wyborze metody trwałego usuwania owłosienia należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj światła wykorzystanego w zabiegu. Trwale usuwa włosy tylko światło lasera, urządzenia ze światłem IPL, czyli intensywnym pulsującym źródłem światła, okresowo niszczą włos lub tylko go osłabiają, co może wiązać się z nawrotami problemu wrastających włosów.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Panie Doktorze piszę w sprawie mojego małżonka. Otóż pracuje on na wysokim stanowisku i nie ukrywam, że wygląd w jego wypadku pełni również rolę reprezentacyjną. Od dłuższego czasu rozmawiam z mężem o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej celem zadbania o jego twarz jak i ciało. Czy w chwili obecnej są to już zabiegi bardziej popularne wśród mężczyzn?

Większość zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych jest zarówno kobietom jak mężczyznom. Współczesny mężczyzna wie, że osiągniecie sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym tkwi już nie tylko w umiejętnościach, ale również w nienagannej aparycji. Teraz już nie tylko kobiety chcą zatrzymać czas. Panowie również chętnie pozbyliby się kilku kilogramów, cofnęliby oznaki starzenia jak postępujące łysienie, zmarszczki lub usunęli pamiątki młodości w postaci blizn potrądzikowych, rozstępów czy nieudanych tatuaży. Pogoń za najnowszymi i najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami i stale powiększający się wachlarz usług pozwala skutecznie radzić sobie z tego rodzaju problemami, a jednocześnie sprawia, że coraz więcej panów bez zbędnego skrępowania korzysta z naszych usług. Męskie problemy natury estetycznej oraz metody leczenia są bardzo podobne do kobiecych, jednak proces starzenia się skóry czy czas jej gojenia przebiega nieco inaczej. Dlatego dobór parametrów zabiegu, ich częstotliwość oraz okres gojenia to główne kryteria opracowania indywidualnego programu terapii. Oczywiście większość panów preferuje zabiegi bezbolesne, o krótkim czasie rekonwalescencji, niewielkiej powtarzalności i długofalowych efektach, które następują stopniowo, ale nie w sposób gwałtowny. Specjalista potrafi wydobyć młodość, promienny wygląd, ale przede wszystkim naturalność.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doktorze, moja córka boryka się z blizną z dzieciństwa. Wcześniej nieestetyczny wygląd blizny nie przeszkadzaj jej w codziennym życiu natomiast teraz zauważyłam, że mimo starań kamuflowania jej wstydzi się tego defektu na skórze. Czy jest jakakolwiek szansa, aby coś zaradzić na ten problem?

Blizny posiada praktycznie każdy, mogą być to niechciane pamiątki po trądziku lub skutek doznanego urazu. Dla niektórych osób mają one szczególny wpływ: na jakość życia, pewność siebie czy wyobrażenie o postrzeganiu przez innych ludzi. Najlepsze efekty w walce z bliznami uzyskuje się przy pomocy laseroterapii. W zależności od rodzaju blizny dobierany jest odpowiedni laser (CO2, Er-szkło, Er- Yag). W przypadku blizn zanikowych należy pogrubić skórę oraz doprowadzić do jej przebudowy, aby zminimalizować zagłębienie.  Natomiast, gdy blizna jest przerosła należy spłycić jej grubość do poziomu skóry i zahamować ponowny wzrost. W doborze zabiegu ważna jest konsultacja z lekarzem, który pomoże w dopasowaniu odpowiedniej terapii.

www.estetic.pl

Brak komentarzy: